*** TOP PONUKA ***

 Chata (č.inz. 110713a)

 Lokalita: Podkylava (Kopanice)

 Cena: 27.000 € VYNIKAJÚCA PONUKA!


 

Charakteristika: Na PREDAJ chalupa postavená v roku 1871, po veľmi vhodnej čiastočnej rekonštrukcii. Zrekonštruovaná je len cca 1/3 z celého domu. Možnosť vytvoriť ďalšiu bytovú jednotku so samostatným vchodom. Zastavaná plocha, kde stojí dom je 125 m2, okolie domu zo všetkých strán je 199 m2. vrátane prístupovej cesty. Časť pozemku 173 m2 je mimo chalupy - zatiaľ slúži ako sad, môže slúžiť ako parkovisko, príp. oddychová zóna. Chalupa je postavená z nepálenej tehly (hrúbka múra cca 0,8m). Sedlová plechová strecha. Vstupná chodba, kuchyňa s lokálnym kúrením (kachle), ďalej priestranná izba s krbom s prieduchmi, ktorými sa vykuruje poschodie. Drevené pôvodné podhľady v kuchyni a izbe. Na poschodí sa nachádzajú dve samostatné obytné izby so zníženým stropom, plávajúce podlahy. Nové elektrické rozvody (220/380V). Vlastná studňa, pôvodný trativod, suché WC. Prístup asfaltovou cestou, bezproblémový taktiež v zime.

Veľmi pôsobivý stavebný štýl 19.storočia: malé okná, široké múry, drevené točité schodisko na poschodie. V izbách je aj originálne dobové zariadenie, napr. pôvodná drevená almara a mnoho ďalších doplnkov z tohto obdobia. Charakteristické sú takisto pôvodné funkčné výklenky v múroch. Chalupa je zasadená do dobrej lokality v prekrásnej oblasti Kopaníc, ale pri hlavnej ceste, ktorá spája jednotlivé osady. Okolie poskytuje množstvo možností využitia voľného času (rekreácia, turistika, cyklo- aj agroturistika, kúpanie, hubárčenie). Súčasťou veľkého domu je aj dreváreň cca 25 m2, kde je možnosť umiestniť do budúcnosti kúpeľňu, príp. 1 izbu. Do nehnuteľnosti je prístup aj priamo z hlavnej cesty po schodoch do podkrovia. Na objekte je nutné dokončiť fasádu a dokončiť rekonštrukciu, ktorá bola začatá pred 20 rokmi. Dom je okamžite voľný a celoročne obývateľný.

Kontakt: 0905 229 678, info@temporeal.sk, www.temporeal.sk

>>> Viac info <<<

 Chata (č.inz. 311019a)

 Lokalita: Zákopčie

 Cena: 179.000 €


 

Charakteristika: Predáme zrekonštruovanú usadlosť - chalupu, víkendový dom, rodinný dom. Nachádza sa v tichom malebnom prostredí prírody obce Zákopčie, okr. Čadca, ktorá je situovaná na 1860 m2 pozemku. Usadlosť sa skladá z dvoch častí - z rodinného domu a stodoly.
RD cca 10x10m, materiál sivé bloky, priečky z tehál, rekonštrukcia cca 10 rokov. Dispozícia: vstup, zádverie, obývačka s kuchyňou, izba, toaleta s vaňou. Začatá rekonštrukcia podkrovia, kde môžu byť ďalšie tri izby, kuchyňa, kúpeľňa. Dom má novú strechu z pogumovaného hliníkového materiálu, je zateplený, celý strop z tatranského profilu, nové plastové okná, plávajúce podlahy, dlažba v chodbe a v kúpeľni, nové drevené dvere so zárubňami, vykurovanie krbom - prieduchy. V zadnej časti domu v suteréne je nová oblúková tehlová slovenská izba, jedna miestnosť (kuchyňa) a sklad.
Stodola je v prednej časti od domu cez dvor, je drevená, zrekonštruovaná, sčasti je obložená tatranským dreveným profilom. V prednej časti je presvetlené sedenie s veľkým stolom. Stodola má tiež novú strechu z pogumovaného hliníka, možnosť vybudovať samostatnú bytovú jednotku. Momentálne je v jej zadnej časti dreváreň, dielňa a dve miestnosti - zatiaľ odkladací priestor. Celá stodola je podpivničená, vchod zo zadnej strany, kde sa nachádzajú dve veľké miestnosti - dielňa a sklady. V prednej časti stodoly sa nachádza nová samostatná pivnica na zeleninu.
V spodnej časti pozemku sa nachádza oplotené ihrisko, pokračuje mierne svahovitou záhradou, ktorej jedna časť je okrasná a druhá úžitková - jabloňový sad. Celý pozemok je oplotený a vedie k nemu asfaltová cesta. Pred domom je parkovanie pre 3 autá, vedľa je začatá výstavba parkoviska pre ďalšie možnosti parkovania. Dom sa predáva aj s nábytkom, zariadený, nie je na ňom žiadna ťarcha, je k dispozícii podľa dohody. IS: Kúrenie - pevné palivo, vlastná studňa, elektrina, trativod, suché WC, miesto na žumpu v zadnej časti.
Kontakt: 0905 229 678, info@temporeal.sk, www.temporeal.sk

>>> Viac info <<<
 

NÁHODNÝ VÝBER